Kategorie: Postřehy a úvahy

Velikonoce v médiích

Všimli jste si, že se něco mění k lepšímu? Je to velmi nepatrná změna, velmi nenápadná, ale je tady. Zatímco ještě nedávno se všechny tzv. inteligentní noviny na Velikonoce předháněly...

Velikonoce v médiích

Všimli jste si, že se něco mění k lepšímu? Je to velmi nepatrná změna, velmi nenápadná, ale je tady. Zatímco ještě nedávno se všechny tzv. inteligentní noviny na Velikonoce předháněly, kdo přinese větší nehoráznost o pohanských svátcích nebo přímo informace zpochybňující samu podstatu křesťanství,letos vyšla v Lidových novinách křížová cesta a Leopardova Poslední večeře Páně. A Blesk vydal Umučení Krista, slavný film Mela Gibsona.

A vrchol všeho - na pondělí velikonoční ho vysílala ČT1! Vzpomínáte si, kolik bylo kolem toho filmu křiku a pohoršení? Režisér byl dokonce obviněn z antisemitismu. Nezdá se vám to jako dobré znamení? O příčinách se můžeme dohadovat, asi jich bude více. Se zrušením hranic to souvisí zcela jistě. Lidé si všimli, jak jsou v sousedních zemích Velikonoce významné svátky a jak hluboce je tam lidé prožívají. A redaktoři už také nechtějí vypadat jako mimozemšťané, kteří jdou proti proudu. Je to málo, ale díky za to. Vnímám to velmi citlivě a toto je první dobré znamení.

Eva Latifová

Komentáře rss


Strana:  1

nebyly přidány žádné komentáře