Kategorie: Aktuality

Dokončena práce na střeše kostela sv. Máří Magdaleny

Dobrá věc se podařila- tak bychom mohli nazvat tuto zprávu.Část střechy kolem věže kostela sv.Máří Magdaleny v Lanškrouně dostala nový povrch. Původně jsme měli v úmyslu položit novou krytinu jen v polovině střechy směrem k Albertu, protože jsme však obdrželi dotaci 50 000 Kč, podařilo se obnovit i druhou polovinu.

Dobrá věc se podařila- tak bychom mohli nazvat tuto zprávu. Část střechy kolem věže kostela sv.Máří Magdaleny v Lanškrouně dostala nový povrch. Původně jsme měli v úmyslu položit novou krytinu jen v polovině střechy směrem k Albertu, protože jsme však obdrželi dotaci 50 000 Kč, podařilo se obnovit i druhou polovinu.

Práci provedla klempířská firma pana Bezdíčka z Třebovic /BezVa/. Pomocných a přípravných prací se účastnili také členové našeho spolku.Každý jednotlivý krok byl sledován a odsouhlasen památkovou péčí, ta také rozhodla o použitém materiálu. Jedná se o Rheinzink „předzvětralý", břidlicově šedý.Prováděla se také fotodokumentace každé práce.
Práce začaly v září a pro špatné počasí byly přerušeny a dokončeny v říjnu, podle plánu.

Od celkové částky bylo odečteno 12 tisíc za pomocné práce, takže vyúčtování činí 165 000 Kč.

Na závěr je nutné dodat, že hlavní zásluhu na zdaru celé akce mají pan Josef Dajč a Kamil Krňávek, kterým děkujeme za jejich vytrvalost a úsilí.

Poděkovat chceme také našim příznivcům a dárcům, bez jejich podpory bychom se neobešli. Ještě jednou : díky!  

- Eva Latifová - 

Komentáře rss


Strana:  1

nebyly přidány žádné komentáře