Kategorie: Aktuality

Stali jsme se svědky zázraku

Když jsem před lety napsala pro náš web článek o Mariánském sloupu v Praze, chtěla jsem pouze připomenout historii jeho původu, válečné události s ním spojené, hrdinství českých lidí na které bychom neměli zapomínat. Ale ani na okamžik jsem tehdy nedoufala, že bych se mohla dožít zázraku...

Když jsem před lety napsala pro náš web článek o Mariánském sloupu v Praze, chtěla jsem pouze připomenout historii jeho původu, válečné události s ním spojené, hrdinství českých lidí na které bychom neměli zapomínat. 

Ale ani na okamžik jsem tehdy nedoufala, že bych se mohla dožít zázraku, kdy nádherný sloup vynese svatou tvář Panny Marie do výšky nad Prahu. Věřil asi málokdo. Doufat jsem začala v okamžiku, kdy jsem ve zprávách zahlédla tvář sochaře Váni. Byl v ní takový klid, jistota, jas. Ukázali ho, jak uprostřed nenávistného běsnění na radnici a petic jazzové sekce v klidu vykládá v přístavišti kvádry kamenů, připravených ke stavbě, jak bez hněvu a rozčilení musí za dozoru policie znovu vracet dlažbu na již připravené místo. Bylo to nepochopitelné, že je tak klidný, ale on VĚDEL!!!!!! On věděl, že nebesa mu pomáhají, on pracoval jako slavní stavitelé chrámů ne pro sebe, ale podle Boží vůle.

A my jsme se včera, 4.6.2020 dočkali zázraku a dnes se stydíme za svoji nevíru. A stydět bychom se měli také za to, že jsme opustili kostely, Boží příbytky, kvůli obavám z jakési infekce. Jakoby Boží prostory mohly někomu ublížit.

Ale všechno se změní k lepšímu, když se svatá tvář Panny Marie bude znovu vznášet nad Prahou.

- Eva Latifová -